chrome firefox opera safari iexplorer

Українці хочуть національну ідею

16 червня 2011 о 13:33

Більшість українців (68%) сстверджують, що в Україні в цілому не сформована національна ідея.

Такі результати соцдослідження, проведеного компанією Research & Branding Group у період з 15 по 25 травня 2011 року.

12% опитаних респондентів вважають, що національна ідея є, і кожен п'ятий житель України вагався з відповіддю.

Більшість населення країни (77%) вважає актуальною на сьогоднішній день для України розробку національної ідеї.

Найбільша кількість таких респондентів у віці від 55 років і більше. Чверть жителів України не змогли відповісти, серед них найбільша кількість респондентів у віці від 18-29 років, йдеться в прес-релізі компанії.

12 % українців розуміють національну ідею як єдність усіх регіонів України.

У два рази менше (6%) респондентів, визначають національну ідею як подолання бідності, зростання національної самоідентифікації, і збереження незалежності і територіальної цілісності.

Культурно-історичне і мовне визначення національної ідеї підтримує 3% українців. Майже кожен п'ятий (18%) опитаний респондент заявив, що немає національної ідеї в Україні.

Вагалися з визначенням національної ідеї 40% жителів України.

Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України й АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2089 чоловік. Очікувана середня похибка вибірки складає ±2,2%.

 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути