chrome firefox opera safari iexplorer

30 червня у Києві проголосять Акт відновлення Української Держави

27 червня 2011 о 10:30

30 червня рівно об 11:00 українська молодь проведе флеш-моб, під час якого всі учасники синхронно читатимуть Акт відновлення Української Держави.

Акція відбудеться  у семи різни х місцях  Києва: Майдан Незалежності; пам'ятник Т. Г. Шевченку; Києво-Могилянська академія(біля пам. Сковороді); Золоті ворота; Софіївська площа; пам’ятник Володимиру Великому(Володимирська гірка); Меморіал жертвам Голодомору(біля меморіального знаку «Свічка пам’яті»).

Організатором акції виступив Молодіжний Націоналістичний Конгрес. За словами його представників, захід приурочено до 70-ліття з дня проголошення Акту відновлення Української Держави у Львові.

Свого часу цей документ засвідчив усьому світові, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити власними силами перед кожним, хто намагатиметься знищити волю України.

Всі бажаючі взяти участь у флеш-мобі можуть зареєструватися тут.

Історична довідка:

30 червня 1941 р. в будинку «Просвіти» у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. На башті Князівської гори було піднято національний прапор. Львівська радіостанція повідомила про Акт населення України і передала благословіння митрополита Андрія Шептицького з цієї нагоди.

На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник УГКЦ Йосиф Сліпий.

Звістку про відновлення Української держави понесли на Східну Україну 6 тисяч бандерівців, розділені на три похідні групи, які повсюду творили українську адміністрацію та осередки ОУН. Найбільший із них був на Дніпропетровщині (5 тисяч осіб), Кіровоградщині (1100), а також на Донбасі і в Криму.

Німеччина жорстко відреагувало на Акт проголошений у Львові. Починаються арешти новоствореного уряду та керівництва ОУН. Серед арештованих Степан Бандера та Ярослав Стецько.

«Рідна країна»

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути