chrome firefox opera safari iexplorer

Флеш-моб: синхронне читання Акту відновлення Української Держави

Дата події:30 червня 2011 о 11:00
Місце події:м. Київ
Більше про подію:

30 червня рівно об 11:00 українська молодь проведе флеш-моб, під час якого всі учасники синхронно читатимуть Акт відновлення Української Держави.

Акція відбудеться у семи різних місцях Києва: Майдан Незалежності; пам'ятник Т. Г. Шевченку; Києво-Могилянська академія(біля пам. Сковороді); Золоті ворота; Софіївська площа; пам’ятник Володимиру Великому(Володимирська гірка); Меморіал жертвам Голодомору(біля меморіального знаку «Свічка пам’яті»).

Організатором акції виступив Молодіжний Націоналістичний Конгрес. За словами його представників, захід приурочено до 70-ліття з дня проголошення Акту відновлення Української Держави у Львові.

Свого часу цей документ засвідчив усьому світові, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити власними силами перед кожним, хто намагатиметься знищити волю України.

Історична довідка:

30 червня 1941 р. в будинку «Просвіти» у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. На башті Князівської гори було піднято національний прапор. Львівська радіостанція повідомила про Акт населення України і передала благословіння митрополита Андрія Шептицького з цієї нагоди.

На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник УГКЦ Йосиф Сліпий.
Звістку про відновлення Української держави понесли на Східну Україну 6 тисяч бандерівців, розділені на три похідні групи, які повсюду творили українську адміністрацію та осередки ОУН. Найбільший із них був на Дніпропетровщині (5 тисяч осіб), Кіровоградщині (1100), а також на Донбасі і в Криму.

Німеччина жорстко відреагувало на Акт проголошений у Львові. Починаються арешти новоствореного уряду та керівництва ОУН. Серед арештованих Степан Бандера та Ярослав Стецько.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути