chrome firefox opera safari iexplorer

Флеш-моб: синхронне читання Акту відновлення Української Держави

Дата події:30 червня 2011 о 11:00
Місце події:м. Київ
Більше про подію:

30 червня рівно об 11:00 українська молодь проведе флеш-моб, під час якого всі учасники синхронно читатимуть Акт відновлення Української Держави.

Акція відбудеться у семи різних місцях Києва: Майдан Незалежності; пам'ятник Т. Г. Шевченку; Києво-Могилянська академія(біля пам. Сковороді); Золоті ворота; Софіївська площа; пам’ятник Володимиру Великому(Володимирська гірка); Меморіал жертвам Голодомору(біля меморіального знаку «Свічка пам’яті»).

Організатором акції виступив Молодіжний Націоналістичний Конгрес. За словами його представників, захід приурочено до 70-ліття з дня проголошення Акту відновлення Української Держави у Львові.

Свого часу цей документ засвідчив усьому світові, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити власними силами перед кожним, хто намагатиметься знищити волю України.

Історична довідка:

30 червня 1941 р. в будинку «Просвіти» у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. На башті Князівської гори було піднято національний прапор. Львівська радіостанція повідомила про Акт населення України і передала благословіння митрополита Андрія Шептицького з цієї нагоди.

На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник УГКЦ Йосиф Сліпий.
Звістку про відновлення Української держави понесли на Східну Україну 6 тисяч бандерівців, розділені на три похідні групи, які повсюду творили українську адміністрацію та осередки ОУН. Найбільший із них був на Дніпропетровщині (5 тисяч осіб), Кіровоградщині (1100), а також на Донбасі і в Криму.

Німеччина жорстко відреагувало на Акт проголошений у Львові. Починаються арешти новоствореного уряду та керівництва ОУН. Серед арештованих Степан Бандера та Ярослав Стецько.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути