chrome firefox opera safari iexplorer

На держзамовлення ВНЗ впливатимуть роботодавці і рейтинги

02 липня 2011 о 17:11
У найновішому законопроекті «Про вищу освіту» передбачено, що будуть створені нові незалежні акредитаційні агенції, які складатимуться з громадських організацій роботодавців. Вони будуть перевіряти якість освіти, яку дав той чи інший ВНЗ. Про це 2 липня заявив міністр освіти, науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

Д. Табачник також зазначив: «Все-таки має бути змагальний момент після незалежної акредитації, яка буде визначати, що державне замовлення надходить до тих університетів, які в національному рейтингу, потужних міжнародних рейтингах посідають високі позиції. Тому учора я від нашого міністерства запропонував, щоб президент підтримав ініціативу запровадити національний рейтинг, який би також, разом з рейтингом роботодавців і громадських організацій, впливав на розміщення держзамовлення».

Міністр зазначив, що цього року вперше за останні роки не скоротили державного замовлення на інженерні, математичні, хімічні напрями. Тоді як зменшено на 10,5 тис. місць ліцензованого обсягу на економічні фахи, бо вони є незатребуваними. За словами міністра, через низький рівень освітнього продукту саме молоді економісти і юристи поповнюють сьогодні лави безробітних.

Д.Табачник наголосив на потребі «негайно рятувати професійно-технічну освіту». «Ми — єдина країна в Європі, де кожного року 80-90% випускників вступають до ВНЗ і потім примножують безробіття. Ми з Національною радою роботодавців розпочали формувати державне замовлення під потреби роботодавця. Це – фундаментально. З великими компаніями. З СКМ по гірничій сфері, видобувній галузі, металургії. Вони беруть під опіку 4 ПТУ і 2 ВНЗ. З хімічними об’єднаннями – 6 професійно-технічних закладів», — повідомив він.

Розповідаючи про новели законопроекту «Про вищу освіту», міністр також повідомив: «Законопроект передбачає повну фінансову, академічну та інституційну автономію вищих навчальних закладів, інакше вони ніколи не зможуть конкурувати з університетами Заходу».

 

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути