chrome firefox opera safari iexplorer

Система «Електронний вступ» вже 5 днів не працює повноцінно

06 липня 2011 о 14:56

До початку вступної кампанії Міносвіти не змогло налагодити повноцінну роботу системи «Електронний вступ» і зараз тисячі абітурієнтів тестують систему в «бойових умовах».

З 1 липня почалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Цього року Міносвіти широко анонсувало серед абітурієнтів систему «Електронного вступу», що за логічним задумом, має надавати абітурієнтам можливість дистанційного подання заяв про вступ до обраного вищого навчального накладу шляхом електронної передачі даних.

Однак, п’яту добу з початку вступної кампанії система повноцінно не працює. Нарікання на безліч технічних помилок, виявлених користувачами, знаходять своє відображення в численних коментарях абітурієнтів та їх батьків на сайті «Єдине освітнє інформаційне вікно України», де знаходиться точка доступу й електронна форма реєстрації абітурієнтів у системі.

Кількість запитань і повідомлень від абітурієнтів про помилки системи, вочевидь, перевищує фізичні можливості відповідальних осіб, які мають надавати відповіді на них і оперативно виправляти помилки.

При цьому багатьох абітурієнтів уражає ситуація, що система не була заздалегідь належним чином протестована на наявність помилок. Очевидною є ситуація, що налагодження роботи, у тому числі й підключення вузів до цієї системи, проходить безпосередньо під час вступної кампанії. Іншими словами, робота системи тестується безпосередньо на нинішніх абітурієнтах.

Також досі не зрозуміло, хто ж несе відповідальність за роботу системи «Електронний вступ» – чи то Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, чи то комерційна структура «Єдине освітнє інформаційне вікно України», через сайт якої проходить реєстрація абітурієнтів у системі «Електронний вступ».

У той же час чиновники не визнають існуючих проблем, запевняючи абітурієнтів і громадськість про нормальну роботу системи, усупереч наявності очевидних помилок. «Електронний вступ працює цілком нормально, а вступна кампанія є контрольованим процесом. Просто на підтвердження реєстрації абітурієнта потрібний деякий час, адже це – технологічна процедура», – заявив 4 липня начальник департаменту вищої освіти МОНмолодьспорт Ярослав Болюбаш на сайті «Єдине освітнє інформаційне вікно України».

Нагадаємо, що 1 липня, в ефірі Першого національного телеканалу, міністр освіти Дмитро Табачник, відповідаючи на запитання щодо проблем із реєстрацією користувачів у системі «Електронний вступ» зазначив, що «електронний вступ є експериментом, кожен хто заходить на нього знає, що для того, щоб авторизувалася його заявка необхідно 24 години». Натомість минуло вже кілька діб, а проблема вочевидь не вирішена, пише: Освіта.ua.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини освіти Освічена

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути