chrome firefox opera safari iexplorer

Знам'янський міський краєзнавчий музей

  • 27400, м. Знам’янка,
    вул. Глібка, 28.
Про музей:

Музейний заклад свою історію починає з 1961 року. Тоді, з нагоди 100-річчя з дня смерті Т.Г.Шевченка, внучата племінниця поета К.М.Красицька та її донька А.В.Красицька заснували громадський музей «Кобзарева світлиця». За тривалий час він став знаним не тільки у області, а і далеко за її межами, адже має  в своїх фондах унікальні матеріали історичного і літературознавчого характеру, а також ґрунтовні матеріали генеалогії Красицьких, зібрані краєзнавцем, нащадком шевченкового роду В.Є.Шкодою. Зараз  «Кобзарева світлиця» має статус філії і входить до складу краєзнавчого музею. Дотепер це єдиний шевченківський музей в області.

На сьогоднішній день в музеї діють постійні експозиції: «Природа Чорноліського краю», «Рідне місто моє», «Козацькі зимів’я та найдавніші селянські поселення у Чорноліссі», «Собор негаснучої пам’яті», «Вклонімося великим тим рокам», «Декоративно-ужиткове мистецтво та селянський побут ХІХ – поч. ХХ ст.». Крім постійно діючих експозицій в музеї практикуються тимчасові, присвячені пам’ятним датам та державним святам.

Музей співпрацює з авторитетними громадськими організаціями, зокрема: Всеукраїнський культурно-науковий Фонд Т.Шевченка (м. Київ, президент – Л.О.Красицька), Асоціація дослідників голодоморів в Україні (м. Київ, президент – Л.Лук’яненко), Історичний клуб “Холодний Яр” (м. Київ, президент – Р. Коваль))

12 квітня

Інші дати
Віра Жук
1928 –  український історик, краєзнавець (понад 800 наукових робіт: «Із сивої давнини. Нариси з історії України та Полтавщини (VII ст. до н. е. – XVI ст. н. е.)», «Новий погляд на історію Полтавщини й України (За давньобулгарськими літописами)» та ін.
Розгорнути
Народився Василь Седляр
(1899, с. Жоржівка Полтавської обл. - 1937) - український художник-авангардист (монументальні розписи, портрети, ілюстрації до "Кобзаря" Т. Шевченка та ін.).
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...