chrome firefox opera safari iexplorer

Одеський художній музей

  • 65100, м. Одеса, вул. Софійська, 5-А
Варто побачити: виставки сучасних українських майстрів та виставки із своїх фондів. «Розсекречена пам’ять» - виставка архівних документів про голодомор 1932-1933 р. в Україні.
Про музей:

Одеський художній музей колекція вітчизняного образотворчого мистецтва Одеського художнього музею нараховує близько 10 тисяч оригінальних творів від ХVІ століття до сучасності. Зібрання одного з старших художніх музеїв України належить до найбільш значних і різнопланових в країні, охоплює всі види образотворчого мистецтва: іконоопис, живопис, графіку, скульптуру, декоративно-ужиткове мистецтво.

Музей було відкрито у 1899 році за ініціативою Одеського товариства червоних мистецтв, заснованого 1865 році.

Музей міститься у центрі Одеси над морем, у палаці початку ХІХ сторіччя, під ним – об лаштований тоді ж штучний підземний грот, що імітує природну печеру, нині відкритий для відвідування.

Одна з багатіших колекцій вітчизняного мистецтва в Україні – це повні своєрідності ранні світські портрети ХVІІ століття, портрети і картини ХVІІІ-ХІХ ст., створені кращими майстрами епохи, такими як Д.Левицький, В.Боровиковський, О.Кіпренський, В.Тропінін, численна колекція полотен прославленого мариніста І.Айвазовського.

Офорти Т.Шевченка, картини К.Трутовського, Л.Жемчужникова та інших майстрів, на яких впливали ідеї великого кобзаря, роботи відомих художників І.Крамського, О.Саврасова, І.Левітана, І.Шишкіна, А.Куїнджі, І.Репіна, В.Сурикова дають уяву про виникнення і розвиток критичного реалізму в мистецтві Укрїни і Росії ХІХ ст.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...