chrome firefox opera safari iexplorer

Одеський художній музей

  • 65100, м. Одеса, вул. Софійська, 5-А
  • щодня, крім вівторка з 11.00 до 18.00
Варто побачити: виставки сучасних українських майстрів та виставки із своїх фондів. «Розсекречена пам’ять» - виставка архівних документів про голодомор 1932-1933 р. в Україні.
Про музей:

Одеський художній музей колекція вітчизняного образотворчого мистецтва Одеського художнього музею нараховує близько 10 тисяч оригінальних творів від ХVІ століття до сучасності. Зібрання одного з старших художніх музеїв України належить до найбільш значних і різнопланових в країні, охоплює всі види образотворчого мистецтва: іконоопис, живопис, графіку, скульптуру, декоративно-ужиткове мистецтво.

Музей було відкрито у 1899 році за ініціативою Одеського товариства червоних мистецтв, заснованого 1865 році.

Музей міститься у центрі Одеси над морем, у палаці початку ХІХ сторіччя, під ним – об лаштований тоді ж штучний підземний грот, що імітує природну печеру, нині відкритий для відвідування.

Одна з багатіших колекцій вітчизняного мистецтва в Україні – це повні своєрідності ранні світські портрети ХVІІ століття, портрети і картини ХVІІІ-ХІХ ст., створені кращими майстрами епохи, такими як Д.Левицький, В.Боровиковський, О.Кіпренський, В.Тропінін, численна колекція полотен прославленого мариніста І.Айвазовського.

Офорти Т.Шевченка, картини К.Трутовського, Л.Жемчужникова та інших майстрів, на яких впливали ідеї великого кобзаря, роботи відомих художників І.Крамського, О.Саврасова, І.Левітана, І.Шишкіна, А.Куїнджі, І.Репіна, В.Сурикова дають уяву про виникнення і розвиток критичного реалізму в мистецтві Укрїни і Росії ХІХ ст.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути