chrome firefox opera safari iexplorer

Виші порушують права абітурієнтів, – «Студентський захист»

16 липня 2011 о 21:25

«Деякі вищі навчальні заклади порушують права абітурієнтів на доступність отримання вищої освіти, підвищивши плату за навчання більше, ніж на індекс інфляції (9,1%) на 2011/2012 навчальний рік».

Про це заявив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

Так, в Київському національному університеті будівництва та архітектури на спеціальність «архітектура» плата за навчання підвищилась на 4000 грн порівняно з минулим навчальним роком, що становить 25%, на «менеджмент, будівництво, геодезію, картографію» – на 2000 грн (20%).

«У Національному медичному університету імені О. О. Богомольця навчання на «стоматологію» підвищилось на 2290 грн (12%), на «фармацію» – на 1778 грн (12%), що прямо суперечить нормам Закону України «Про вищу освіту» в частині формування вартості навчання», – наголосив Андрій Черних.

Така сама ситуація і на регіональному рівні. Так, в Дніпропетровському національному університеті на «психологію» вартість навчання зросла на 1400 грн (14%), «журналістику» – на 1800 грн (22%), «політологію» – на 1700 грн (22%).

«Вищі навчальні заклади повинні до завершення вступної кампанії привести розцінки на навчання відповідно до чинного законодавства. Не можна допускати подвійних стандартів у вищій освіті. Студент, який не здав іспит, відраховується з навчального закладу – тому що діє відповідна норма закону, а якщо адміністрація незаконно підвищує плату за навчання – на це не звертають увагу і аргументують економічними проблемами, що є абсолютно неприпустимо і головне – не законно», – зазначив Андрій Черних.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути