chrome firefox opera safari iexplorer

Електронну бібліотеку українознавства створять до Дня незалежності

27 липня 2011 о 18:21

Файлообмінник Ех.ua запустить електронну бібліотеку творів української культури. Це буде новий ресурс, присвячений українській культурі. Ідейним натхненником такого проекту виступив письменник Дмитро Стус.

Власне, 22 серпня до 20-річчя незалежності України представники Ех.ua планують представити «бібліотеку». У ній буде кілька розділів, серед них — поезія, проза, музика, візуальне мистецтво.

Зараз Ех.ua проводить оцифрування контенту, після чого українські користувачі зможуть отримати доступ до ексклюзивних матеріалів, яких раніше не було в мережі Інтернет.

«Такі матеріали старіють з кожним днем, з кожним роком, з кожною годиною, — розповідає виданню представник ресурсу Валерій Вавілов. — І колись прийде  точка неповернення: все розсиплеться, розвалиться, папір, плівка струхлявілє. Тобто ці всі матеріали потрібно якось зберегти, перевести в електронний вигляд. До того ж, усе це знаходиться в доволі недоступних місцях, і основна маса людей не може добратися. Наприклад, регіональні бібліотеки, про які ніхто не знає, приватні домашні колекції. Оцифрувавши це все, створимо таку собі енциклопедію українознавства».

19 травня

Інші дати
Народився Анатолій Добровольський
(1910, с. Буки, Житомирська область – 1988), український архітектор. Один за авторів проекту планування й забудови Хрещатика і прилеглих кварталів, Московського мосту в Києві. Головний архітектор м. Києва (1950-1955).
Розгорнути
Народився Микола Євшан
(1889, с. Войнилів Івано-Франківська область – 1919) - український літературний критик, літературознавець і перекладач.
«Всякий ідеал, щоби він був корисний, щоби був дійсною силою, мусить виходити тільки з життя, мусить звертатись до життя, кінцеву ціль покласти в житті» (Микола Євшан).
Розгорнути