chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині та Рівненщині — спалахи захворювання на кір

28 липня 2011 о 14:00

У селах Рівненщини та Волині зафіксували випадки захворювання на кір. Епідеміологи, які прагнули зупинити поширення інфекції, ледь назбирали по усій області 10 доз вакцини проти хвороби.

Кількох людей, серед них і дітей, госпіталізовано з гарячкою, дрібно-плямистим висипом, головним болем, запаленням очей та нежиттю. Все це є симптомами кору.

«Були госпіталізовані дітки з порушенням календаря щеплень, які мали середній стан тяжкості, а також неімунізовані, які були у тяжкому стані і мали двобічні пневмонії», — розповіла лікар-інфекціоніст Луцької центральної районної лікарні Світлана Димарчук.

За словами медиків, типовими ускладненнями після кору у невакцинованих є запалення легень та енцефаліти. Дитячу інфекцію дедалі частіше підхоплюють дорослі, зазначають лікарі.

Слід зазначити, що масові щеплення від кору в Україні планували у 2009 році. Вакцину, загальною вартість 10 мільйонів доларів, надала міжнародна спільнота. Однак тоді з вакциною пов’язали смерть юнака з Краматорська.

Сертифіковану, придатну до використання вакцину тоді вилучили і знищили. Водночас, за інформацією епідеміологів, від кору не щепилася навіть половина населення.

За словами заступника головного державного санітарного лікаря Волині, тепер за вакцину доведеться платити значно більші суми, але спочатку її треба буде завезти в Україну. В області, зокрема, на вакцину чекають не раніш, як за місяць.

Востаннє масовий спалах інфекції на Волині був зафіксований у 2006-му. Тоді менш ніж за 2 місяці занедужало близько тисячі осіб.

Наприкінці квітня ВООЗ застерігала, що Європі загрожує епідемія кору.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути