chrome firefox opera safari iexplorer

Братам Шептицьким на Львівщині встановили модерний пам’ятник

29 липня 2011 о 16:39

Сьогодні, 29 липня, у с. Прилбичі (Львівщина), звідки походить рід Шептицьких, урочисто відкрили модерний пам’ятник братам Митрополиту Андрею та Блаженному Климентію Шептицьким.

Скульптурну композицію встановлено на подвір’ї церкви, де й відбулася приурочена до 146 річниці з дня народження Андрея Шептицького служба та посвята нововстановленого монумента, повідомляє ЗІК.

Пам’ятник заввишки майже 4 метри, розміщується на площі 16 м. кв. і важить понад 40 тонн. Він пірамідальної форми, брати Шептицькі умиротворені, могутні та спокійні, втілюючи собою велич духу і внутрішньої сили, яку змогли загартувати у собі за життя.

У посвяті пам’ятника взяли участь миряни, що в незліченній кількості навідалися сьогодні до Прилбичів, священники, представники органів місцевої та обласної влади. Зокрема, службу правив архієпископ Львівський УГКЦ Ігор Возняк.

Скульптор Василь Гоголь розповідає: «Найбільша складність під час роботи – це було відчути значення цих двох постатей, бо ви розумієте: камінь – то вже чисто фізична праця. Але основне все таки – передати велич. Тому ми і звернулися до піраміди. Піраміда – це завершена форма, вона якнайбільше пасувала до цієї скульптури. Я Андрея Шептицького по іншому не сприймаю, як цільний моноліт, як сфінкса! У мене однозначне було відчуття – треба так передати. Сидяча поза, бо це – царська поза».

Фото zaxid.net

На запитання, що б він хотів, аби миряни відчували, споглядаючи монумент, Василь Гоголь зазначив: «Щоб вони відчували ту велич і силу, ту непохитність постаті».

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути