chrome firefox opera safari iexplorer

Івано-Франківськ нагородили престижною премією Альфреда Хаберманна

03 серпня 2011 о 09:19

Івано-Франківськ став першим містом на пострадянських теренах, яке нагородили премією імені Альфреда Хаберманна.

Як повідомили у прес-службі Івано-Франківського міськвиконкому, експертна комісія представників міжнародної Спілки художніх ковалів Чехії, Моравії і Сілезії, а також музею ім. Коменського у Пршерові (Чеська Республіка) і пані Крістіни Хаберманн фон Гох присудила Івано-Франківську премію ім. Альфреда Хаберманна.

Премія офіційно буде вручена 27 серпня 2011 року на ювілейній ХХХ Міжнародної зустрічі майстрів художнього ковальства «Гефайстон» у замку Гельфштин (Чеська Республіка).

Як відомо, Альфред Хаберманн (1930—2008) — видатний європейський майстер обробки металу, який створив нові форми, розробив власну унікальну «мову» в мистецтві ковки.

Перша зустріч ковалів у Гельфштині була організована за ініціативою Хаберманна і Марцели Клецкерової з краєзнавчого Музею історії і культури чеського міста Пшеров у 1981 році. Згодом такі міжнародні зустрічі стали щорічними, їхня мета – пропаганда ковальського мистецтва і обмін досвідом, просування справжнього художнього мистецтва.

В Івано-Франківську пропагується і шанується мистецтво художнього ковальства. Зокрема, до Дня міста відбувається традиційний щорічний Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів». Учасники кожного фестивалю створюють спільну ковану композицію, яку дарують місту. Цього року «Свято ковалів», в якому взяли участь майстри із понад 20 країн світу, відбувалося удев'яте.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути