chrome firefox opera safari iexplorer

Нікопольський краєзнавчий музей

  • 53200 м. Нікополь вул. Електрометалургів, 46а
  • (05662) 5-13-61
  • щоденно з 9.00 до 16.00 ( у неділю – з 900 до 15.00)
    Вихідний: понеділок
  • • для дорослих – 3.00 грн. • для дітей, учнів, студентів – 1.25грн.
Варто побачити: цінні колекції археологічних пам’яток, кераміки, українських рушників, предметів побуту, зброї запорозьких козаків, культове начиння запорозької Січової Свято-Покровської церкви, рідкісних стародруків.
Про музей:

Нікопольський державний краєзнавчий музей заснований за ініціативою відділу народної освіти виконкому Нікопольської ради робітничих та селянських депутатів 29 березня 1919 року на основі конфіскованої у місцевого поміщика художньої колекції. Відкритий 18 травня 1919 року як народний музей витончених мистецтв, у якому налічувалося 688 експонатів.

Постановою президії Нікопольського райвиконкому №527 від 20 серпня 1929 року музей було реорганізовано у державний краєзнавчий музей, якому присвоєно ім’я російського вченого XVIII ст. М. В. Ломоносова. У 30-ті роки музей значно розширив свою експозицію, відкрив відділи природи, археології, історії запорізького козацтва, революційної боротьби та соціалістичної реконструкції на Нікопольщині, власні дослідницькі ділянки у Дніпровських плавнях, проводив археологічні дослідження краю. У 1940 році музейний фонд налічував близько 5000 експонатів.

Експозиція відділу природи знайомить з характеристикою географічного положення краю, його флорою і фауною, корисними копалинами, палеонтологією, екологією довкілля.

Експозиція відділу давньої та нової історії має три розділи – «Археологічні пам’ятки краю», «Запорозькі Січі і запорозьке козацтво на території краю», «Наш край під владою Російської імперії».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути