chrome firefox opera safari iexplorer

Великоанадольський музей лісу

  • Донецька обл., Волноваський район, с. Комсомольське


  • (06244) 5-36-49
Про музей:

Великоанадольский музей лісу – відділ Донецького обласного краєзнавчого музею, був відкритий в 1994 році. Це єдиний державний музей подібного  профілю в Україні.

Наприкінці XIX — початку XX століть при Великоанадольскому лісництві працювала лісова школа. Численні експонати, серед яких документи, особисті речі, розповідають про викладачів і вихованців лісової школи. (1906 — 1928 рр.). В 1929 р. лісова школа була реорганізована в лісовий технікум.

Фотоматеріали, документи знайомлять із історією Великоанадольского лісового технікуму.
До музею примикає тіниста алея, на якій розташований пам'ятник В.Е. Граффу, встановлений у 1910 році. На території, що прилягає до лісового технікуму, розбитий дендропарк, перебуває будинок колишньої лісової школи й ділянка лісу, де збереглися перші посадки дуба, зроблені В.Е.Граффом.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути