chrome firefox opera safari iexplorer

Центр сучасного мистецтва і культури ім. А.І. Куїнджі

  • 87500 м. Маріуполь, пр. Металургів, 25
  • (0629) 33-22-26
Про музей:

Центр заснований у 2004 році.

Основна мета — створення міжнародного іміджу міста та області як осередку багатої культурної спадщини, а не лише як економічно розвиненого регіону. До програми діяльності Центру входить: проведення музичних салонів, поетичних читань, екскурсій, а також майстер-класів з відомими художниками України.

Центр представляє собою експозиційну площу та художні фонди, що містять 1602 експоната. Кожного року виставковий зал центру приймає до п'ятдесяти художніх виставок різних напрямків мистецтва. Експозиції представляють собою тематично-філософські та формотворчі пошуки сучасних майстрів: від графіки до живопису, від реалізму до різностороннього прояву постмодерністських течій в мистецтві.

З 2005 року на основі Центру працює єдиний в Україні Музей медальєрного мистецтва імені Харабета з загальною кількістю більш ніж 800 експонатів.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути