chrome firefox opera safari iexplorer

Народний музей історії заводу «Прогрес»

  • 13300, м. Бердичів, вул.К.Лібкнехта, 79
  • (0412) 37-26-53, (0412) 37-95-23
Про музей:

Робота по створенню музею розпочалась у 1975 році: було створено організаційний комітет, керований директором заводу О.А. Шабельником. Його члени побували у Ленінградському музеї історії Кіровського заводу. Вони ознайомилися з його експозицією та досвідом її створення, відвідали Центральний державний історичний архів СРСР, де знайшли окремі матеріали про заснування та розвиток заводу «Прогрес».

Для музею було виділено приміщення площею 68 квадратних метрів у будівлі інженерного корпусу на території підприємства. Робота по створенню музею тривала близько шести років. Його урочисте відкриття відбулося 18 грудня 1980 року, напередодні святкування 100-річчя заводу «Прогрес». Першим директором музею на громадських засадах була завідуюча науково-технічною бібліотекою підприємства Галина Андріянівна Кадубовська.

Тісне приміщення музею на території заводу, куди не було вільного доступу мешканцям міста і його гостям, обмежувало діяльність культурного закладу. Тому з відкриттям нового Палацу культури і техніки заводу «Прогрес», яке відбулось 15 лютого 1986 року, в ньому було виділено просторе приміщення для створення нової експозиції музею, яку відкрили у 1989 році. Нова експозиція музею розміщена в трьох залах корисною площею 220 квадратних метрів. Загальна кількість експонатів становила близько трьох тисяч, з яких 517 – оригінальні.

Згодом Палац культури і техніки заводу «Прогрес» було передано у власність міської громади і нині він носить ім'я міського Палацу культури імені О.А. Шабельника. При цьому заводський музей зберіг свій статус та приміщення, в яких він розміщується.

Експозиція музею побудована виключно в хронологічному порядку і охоплює весь історичний шлях розвитку підприємства від часу створення у 1860 році до наших днів. Носіями інформації в справжні документи та їх копії, вирізки з газет, особисті речі працівників підприємства та інші експонати.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути