chrome firefox opera safari iexplorer

Росіяни знімають фільм про вбивство Георгія Гонгадзе

10 серпня 2011 о 14:13

Всеросійська державна телекомпанія знімає фільм про вбивство українського журналіста Георгія Гонгадзе. Про це заявила автор фільму Ірина Чернова.

«Є ситуації, коли ми просто відчуваємо, що цю тему потрібно зняти, що вона буде користуватися попитом — і ми її знімаємо. Це стосується варіанту з темою Гонгадзе. Я просто відчуваю, що це треба! І що на це буде попит, тому що людям буде цікаво», — сказала І.Чернова, яка також є співавтором фільму Андрія Кончаловського «Битва за Україну».

Для російського фільму про Гонгадзе вже записано інтерв'ю з низкою свідків і фігурантів справи. Зокрема — з екс-керівниками парламентських слідчих комісій Олександром Жиром і Григорієм Омельченко, журналістом Олегом Єльцовим та іншими.

Г.Омельченко підтвердив факт зйомок.

«Я не знаю, що вони покажуть, але те, що я їм сказав, вказує на пряму причетність Леоніда Кучми до вбивства Гонгадзе. Окрім того, я надав їм фотокопії доказів зі США, завірені нотаріально, фотознімки засобів, якими Мельниченко записував Кучму, мої депутатські запити, висновки слідчої комісії. Всі ці докази беззаперечно вказують на те, що Кучма — замовник вбивства, а Литвин — підбурювач», — сказав Г.Омельченко.

За непідтвердженою інформацією, замовником фільму під робочою назвою «Вбивство, яке змінило Україну» є Всеросійська державна телерадіокомпанія, до якої входять «РТР Планета», група каналів «Росія» та інші, виробляє фільм MiraProduction.

За деякими даними, до річниці смерті Гонгадзе, у вересні нинішнього року, у російському телеефірі відбудеться прем'єра цього фільму.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути