chrome firefox opera safari iexplorer

Севастопольський художній музей ім.М.Н.Крошицького

  • Севастополь, просп. Нахімова, 9
  • (0692) 54-03-67
  • щодня, крім вівторка 10.00 до 17.00
  • Основна експозиція (3 зали) - 10 грн., тимчасові - 5 грн. Фотозйомка - 5 грн. (за кадр), відео - 20 грн. (за один зал).
Про музей:

Севастопольский художній музей заснований на базі художнього музею Ялти, створеного з приватних колекцій Південного берега Криму і літньої імператорської резиденції в Лівадійському палаці, націоналізованих у 1920 році. В 1927 році частина ялтинської колекції була передана Севастополю і доповнена творами живопису з державного музейного фонду, центральних музеїв Москви і Петербургу. Картинна галерея була відкрита 6 листопада 1927 року. У 1931 році почав комплектуватися відділ радянського періоду, був створений кабінет гравюри. У 1941 році севастопольські зібрання налічували дві з половиною тисячі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва.
В період Великої Вітчизняної війни основна частина художніх цінностей була вивезена і героїчно збережена директором Севастопольської картинної галереї М.П.Крошицьким. Після війни твори мистецтва Севастопольської картинної галереї тимчасово експонувалися в Сімферополі: Севастополь був повністю зруйнований, будівля музею згоріла. 5 листопада 1956 року галерея знов відкрилася в рідному місті, а з 1965 року називається — Севастопольський художній музей. У 1991 році музею було присвоєно ім'я Михайла Павловича Крошицького. В даний час у музеї понад 8000 творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-прикладного мистецтва.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути