chrome firefox opera safari iexplorer

Кримківський музей «Партизанська іскра»

  • 55261, Миколаївська обл., Первомайський район, с. Кримка
Про музей:

«Партизанська іскра» став відділом Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Два експозиційні зали музею містять біографічну інформацію про членів підпільних організації та комітету, а також переносять відвідувачів у часи Великої Вітчизняної війни, розповідаючи про діяльність молодіжної організації на території окупованої ворогом. У діючій експозиції – портрети патріотів, документи, особисті речі, зброя, радіоприймачі, фотокопії листівок, нагороди тощо. На сьогоднішній день музейний фонд складається з 2923 предметів. На основі фондових колекцій співробітники музею створюють щорічно понад 5 виставок до основних державних свят, соціально – політичних, пам’ятних та краєзнавчих дат. Кожен рік музей приймає понад 10000 відвідувачів, для яких проводиться до 100 екскурсій та значна кількість заходів, а саме: траурні мітинги до дня розстрілу героїв– іскрівців; урочисті мітинги, присвячені Дню Перемоги; обласні урочисті збори молоді по вшануванню пам’яті героїв підпільної організації; свята партизанської слави та інші.
Меморіальний комплекс “Партизанська іскра” відтворює минулі події далекої війни і дає можливість нащадкам завжди пам’ятати про героїчне минуле героїв – іскрівців та інших патріотів Великої Вітчизняної.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...