chrome firefox opera safari iexplorer

Білоцерківський краєзнавчий музей

  • 09117, м.Біла Церква, вул..Соборна, 4
  • (04563) 5-54-61
  • щодня, крім середи з 9.00 до 17.00
  • Пільгове відвідування: Ветерани Великої Вітчизняної війни, інваліди, діти сироти та напівсироти, дитячі садочки.
Про музей:

Білоцерківський краєзнавчий музей є потужним науково-методичним центром Правобережної Київщини. На базі музею щороку проводяться краєзнавчі читання, науково-практичні конференції різного рівня, присвячені визначним подіям історії та сучасності, друкуються їх матеріали.
У 1996 р. в Білоцерківському краєзнавчому музеї започатковано випуск науково-популярного історичного видання – щорічника “Юр’ївський літопис”. Традиційними є в музеї творчі зустрічі з художніми колективами національно-культурних товариств Київщини, тематичні вечори, художні виставки, виставки декоративно-вжиткового мистецтва та народних майстрів.
До 80-річчя Білоцерківського краєзнавчого музею у 2004 році наукова рада БКМ 12 листопада 2002 року прийняла рішення (протокол №8)  про створення прапора Білоцерківського краєзнавчого музею.
У XVI–XX ст. Біла Церква була центром визвольних змагань українського народу, тому за основу прапора було взято форму і малиновий колір козацької корогви з трьома фестонами. У центрі прапора зображено щит із гербом музею. Блакитне тло щита перетинає навпіл срібна річка, над якою зображений чорний дрізд із золотим ключем у лапках, а під річкою – схрещені козацька шабля та булава жовтого кольору. Щит обрамлений барвінковим віночком.

Малиновий колір прапора символізує Київщину, до складу якої входить Біла Церква й історію якої досліджує Білоцерківський краєзнавчий музей.
Дрізд із ключем на гербі символізує  засновника, організатора і першого  директора музею Степана Леонтійовича Дроздова-Мишківського. Річка на гербі це — р  Рось, що несе свої води біля Замкової гори, на якій розташований музей. Шабля і булава — це атрибути гетьманської влади, козацькі клейноди, які супроводжували  козаків у  походах,  були їх святинями і які збирає й зберігає їх музей. Барвінковий вінок — символ вічно молодої України з багатонаціональним розмаїттям її культурної та історичної спадщини.

Прапор Білоцерківського краєзнавчого  музею є результатом  спільної наукової і художньої праці співробітників музею та художників міста  — О. Дмитренка та О. Жарка, які при створенні герба використали цікаву пропозицію С.Гущиної старшого наукового  співробітника відділу природи та археології.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути