chrome firefox opera safari iexplorer

Музей декоративно-ужиткового мистецтва Київщини

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
  • з 9.00 до 17.00

    Вихідний день: середа, четвер
Про музей:

Музей декоративно-ужиткового мистецтва розміщений у будинку дрібнопомісного дворянина кін. ХІХ ст. (с. Старовичі Іванківського р-ну Київської обл.). В експозиції представлені твори талановитих народних умільців Київщини: гончарів з с. Дибенці Богуславського району, Васильківського майолікового заводу, Київських експериментально-художніх майстерень 60-80-х рр. ХХ ст., гутників Київського заводу художнього скла, вишивальниць та ткаль фабрик художніх виробів Переяслава-Хмельницького, Богуслава, Баришівки, Кагарлика, різьбярів Євгена Шаповала та Євгена Шевченка з Києва. Привертають увагу оригінальні вироби майстра художньої творчості різьбяра Петра Верни. Експонуються килими ручної роботи майстра народної творчості Ірини Холопцевої.

Окрасою музею є унікальні твори початкового періоду творчості (1912—1913 рр.) основоположниці декоративного розпису Ганни Собачко-Шостак, розписи Заслуженого майстра декоративного розпису Марії Приймаченко та народної художниці Марії Буряк, картини талановитої української художниці Катерини Білокур, а також акварелі відомого архітектора, художника та музиканта Георгія Ткаченка.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути