chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа Коктебельський еколого-історико-культурний заповідник «Кіммерія М.О.Волошина»

  • 98100, АР Крим, м.Феодосія, вул.В.Коробкова, 13
Про музей:

Коктебельський еколого-історико-культурний заповідник «Кіммерія М.О.Волошина»унікальний, який не має аналогів у світі, єдиний, створений в Україні в 2000 р.

Унікальний куточок Південно-Східного Криму з поетичною назвою «Кіммерія М.О. Волошина» протягом багатьох десятиліть привертав увагу відомих письменників, поетів, художників, моряків, планеристів. Творча й особиста доля багатьох з них пов'язана з Кіммерією.

На початку ХХ століття «з Коктебеля в Старий Крим вела заросла поштова дорога, пізніше відома як «Волошинська стежка». Дорога, що йде через Амеретську долину, стала називатися «стежкою Гріна».

По цих дорогах ходили М. Волошин, сестри Цвєтаєви, О. Толстой, О.Грін, М. Богданович, Ю. Друніна, О. Каплєр і багато інших.

Краса ландшафту, поетичність та «історична насиченість» цієї землі приваблювали багатьох мандрівників. На сей час цей унікальний куточок Кіммерії знову відроджується. Ожили стежки Волошина і Гріна. Виникла необхідність охорони унікального ландшафтного парку.

Маршрут «Літературно-художня Кіммерія» став популярним на туристичному ринку. З метою охорони унікальних ландшафтів Коктебеля і Старого Криму, історичних, культурних і пам'ятних місць, відродження духовних та інтелектуальних традицій міст «золотого кіммерійського трикутника» — волошинського Коктебеля, Старого Криму, Феодосії — збереженню історико-літературних, архітектурних пам'ятників і поліпшення екологічного середовища (тому що історичний розвиток ландшафту нерозривно пов'язаний з природним середовищем), а також розширення інфраструктури туризму в Південно-Східному Криму виникла необхідність створення Коктебельского республіканського еколого-історико-культурного заповідника «Кіммерія М.О. Волошина».

10 квітня

Інші дати
Микола Касьян
1937 –  український лікар, родоначальник мануальної терапії в СРСР та Україні.
Розгорнути
Народився Віктор Близнець
(1933, с. Володимирівка Кіровоградської обл. - 1981) - український письменник. Переказав для дітей "Повість минулих літ". Автор книжок "Ойойкове гніздо", "Паруси над степом", "Древляни", "Звук павутинки", "Женя і Синько", "Як народжується стежка", "Земля світлячків", "Людина в снігах" та ін.
Розгорнути
Народився Петро Нестеровський
(1914, м. Варшава, Польща - 1998) - український драматург, театральний критик. Автор п'єс "В дорозі", "Гірська балада", кіноповісті "Юність Заньковецької". За йогго сценаріями знято фільми "Леся Українка", "Михайло Коцюбинський".
Розгорнути
Народився Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (Степан Іванович Скрипник)
(1898, м.Полтава – 1993) - український церковний діяч, Патріарх УАПЦ, Перший Святійший Патріарх УПЦ-КП.
«Наявність кількох православних церков є дійсністю під сучасну пору. Це нездоровий стан. Главам цих Церков треба зійтися і побути разом так довго, аж поки не знайдуть усього потрібного для об’єднавчого Акту. А потім, на Соборі обрати одного предстоятеля, Патріарха Київського і всієї України» (Патріарх Мстислав)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...