chrome firefox opera safari iexplorer

Держкіно України виділить 70 млн гривень на зйомки фільмів

20 серпня 2011 о 19:14

За підсумками пітчингу кінопроектів переможці конкурсу Держкіно вже цього року отримають 70 млн грн на зйомки фільмів, повідомляє Держкіно.

Як повідомили Корреспондент.net в Держкіно, вперше в рамках конкурсу на отримання державних коштів відбудеться нова для вітчизняного кінопростору процедура — пітчинг проектів. За його підсумками між переможцями конкурсу Державним агентством України з питань кіно на нинішню реалізацію проектів буде розподілено 70 млн грн бюджетних коштів.

Як повідомляє Держкіно, так звані пітчинг-сесії давно є традиційною для міжнародного кінопростору практикою проведення конкурсів-презентацій нових кінопроектів на початкових стадіях реалізації. За обмежений проміжок часу претендентам надається можливість переконати професійних гравців кінобізнесу — інвесторів і представників кіностудій — в тому, що новий проект вартий того, аби вкладати в нього гроші.

Цього року вперше в історії проведення конкурсу кінопроектів на отримання державної підтримки саме таким чином будуть визначатися переможці другого туру.

Пітчинг кінопроектів, відібраних за результатами першого етапу конкурсу, буде проведено в кінці серпня Експертною комісією з питань кінематографії Державного агентства України з питань кіно, до складу якої входять визнані фахівці кіногалузі: Роман Балаян, Олег Фіалко, Сергій Борденюк, Володимир Войтенко, Анатолій Матешко, Антон Пугач, Андрій Халпахчі, Алік Шпилюк та інші. У програмі відбору цього року конкурують більше 100 кінопроектів.

У цілому, процедура отримання державних коштів на створення кіно цього року зазнала значних змін. Конкурс кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження фільмів на 2011—2012 роки проходить за новими вимогами: оцінюються не просто сценарії фільмів, як це було раніше, а кінопроект в сукупності.

Претенденти на держпідтримку крім сценарію фільму представляють режисерське бачення твору, маркетингову стратегію, фестивальну або прокатну історію фільму.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути