chrome firefox opera safari iexplorer

Слов'яносербський краєзнавчий музей

  • 93700 м. Слов'яносербськ, вул. Горького, 100
  • (06473)9-32-94
    066-489-89-98
  • щодня, крім суботи і неділі з 9.00-17.00
Про музей:

Слов’яносербський краєзнавчий музей розташований у селищі міського типу Слов’яносербськ Луганської області. Рішенням виконкому Слов’яносербської районної ради народних депутатів № 72 від 23 березня 1982 року створений, як музей на громадських засадах і відкрив свої двері для відвідувачів до святкування 60-ї річниці створення СРСР. Як музей державної мережі працює з 1991 року. Знаходиться у колишньому приміщенні Слов’яносербського земського училища, спорудженого у 1910 році. Має експозиційну площу 300 кв.м.

У відділі природи в музеї зберігаються палеонтологічна, зоологічна, ботанічна колекція, які включають в себе окам’янілості та стародавні відбитки, чучела тварин і птахів, гербарії лікарських рослин та ін. Історичний відділ включає декілька колекцій з цікавими предметами. Археологічна колекція – від кам’яної доби до епохи раннього середньовіччя, до якого входять вироби з кременю та кераміки. Чисельна колекція пам’яток народної традиційної культури, в якій є  знаряддя праці та предмети житла і побуту кінця ХІХ початку ХХ ст., сільськогосподарський реманент, жіночий та чоловічий костюми, домоткані вишиті сорочки та рушники кінця ХІХ ст. Меморіальні матеріали представлені особистими речами земляків – учасників революційних подій та Великої Вітчизняної війни (фотографії, нагороди, документи, листи, газети, журнали, книжки з автографами, одяг та ін.), а також особистими речами видатних людей нашого краю (шахтарське обладнання Героя Соціалістичної Праці Носачова М.І., нагороди Героїв Соціалістичної праці Квітки В.К.  та Колягіної М.Є., льотний костюм генерала-майора авіації Степанова В.О., сорочка-вишиванка «Почесного громадянина» району Чепурного В.П. та ін.). Нумізматична колекція включає бойові медалі, металеві та паперово-грошові знаки кінця ХІХ початку ХХ ст. Художня колекція представлена творами живопису та різьби по дереву художників-земляків.

До уваги відвідувачів у залі природи фрагменти панорам відкритих степових просторів та водоймищ з тваринами-мешканцями, карти, схеми, діаграми, фотозразки рельєфу, зразки ґрунтів та ін. У 2003 році, до 250-річчя заселення території району сербськими гусарськими полками, була проведена реекспозиція в історико — етнографічному залі, де розкривається історія краю з 1707—1709р.р. до 1917р. В ньому відтворений інтер’єр селянської хати XVII-XIX ст., який дає поняття про житло і побут наших предків, ремесла, якими вони володіли. У 2008 році здійснено реставрацію і приведено до робочого стану ткацький верстат минулого століття.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути