chrome firefox opera safari iexplorer

Єпархіальний музей в м. Трускавці

  • 82200 Львівська обл., м. Трускавець
    вул. С. Бандери, 19
  • (03247) 6-85-91
  • з 10:00 до 18:00, вихідні субота, неділя.
  • Вартість квитків: пожертва
Про музей:

Задум створення музею виник у 1991 році.

Власне тоді Юліян Вороновський — єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, будучи в Римі, відвідав виставку «Блаженнійший Патріарх Йосиф у філателістичних і пропам'ятних виданнях Помісної Української Католицької Церкви» і познайомився з її автором, доктором Романом Смиком.

У дружній розмові з п. Романом владика говорив про важливість виставки в Україні, особливо в Галичині.

11 жовтня 1998 р. після архієрейської літургії у приміщенні Єпархіального управління міста, за участю великої кількості жителів та гостей Трускавця Музей був урочисто відкритий та освячений.

Профіль музею — релігійний.

— Світлій пам'яті Митрополита Андрея Шептицького.
— Світлій пам'яті Патріарха Йосифа Сліпого.

 


Раритети музею:

— Мощі Святого Священомученика Йосафата
— Пасмо волосся Митрополита Андрея
— Накидка Митрополита Андрея
— Особисті речі Патріарха Йосифа
— Копія грамоти Берестейської унії

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути