chrome firefox opera safari iexplorer

Музей альманаху «Русалки Дністрової»

  • 79000, м. Львів, вул. Коперника, 40
  • (032) 72-47-96
Варто побачити: квитка складає 5 гривень; для дітей — 2 гривні.
Про музей:

Музей Русалки Дністрової — музей у Львові, присвячений книжці «Русалка Дністровая», першому західноукраїнському альманаху. Адміністративно — філія Львівської галереї мистецтв.

 

Експозиція музею розміщена у дзвіниці Свято-Духівської церкви — семінарської церкви при Греко-католицькій духовній семінарії, в якій навчалися творці «Русалки Дністрової»: Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич і Яків Головацький. Свято-Духівська церква була підірвана у 1939 році; залишилося лише дзвіниця з бароковим завершенням, яка є пам'яткою архітектури національного значення. Сьогодні існують проекти відбудови храму.

Експозиція музею розповідає як про історію створення і подалальшу долю альманаху, так і про соціально-політичні умови, в яких видавалася книжка. Експозиція також розповідає про історію «Руської трійці», і особисто її членів. Поруч з музеєм споруджений пам'ятник Маркіяну Шашкевичу.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути