chrome firefox opera safari iexplorer

У Пересопниці відкрили меморіальний комплекс

30 серпня 2011 о 10:24

Пересопницькому Євангелію — 450 років. Урочистості з цієї нагоди відбулися у селі Пересопниця, на Рівненщині.

Пам’ятний камінь встановлено тут на честь Першокниги 20 років тому. А меморіальний комплекс збудовано вже в цьому році. Об‘єкт зводили під контролем Президента.

“Нині цей скарб ще не набув значення політичного символу української нації так, як нам хотілося б, але вже ви його підняли на цю висоту”, — запевнив Президент України Віктор Янукович.

Пересопницьке Євангеліє створювалося в непрості для України часи. Організатори сьогоднішнього дійства спробували їх відтворити. У таких будиночках, споруджених, до слова, без жодного цвяха, жили тодішні мешканці краю. Ця місцина, за свідченням істориків, щедро скраплена людською кров‘ю. Відтворити в динаміці події тих часів до Пересопниці прибули історики-реконструктори зі столиці.

“Ми дуже полюбляємо історію Київської Русі, займаємося реконструкцією боярської дружини з Києва та околиць кінця XII-початку XIII століття. Тут нас запросили на відкриття музею. Нас це зацікавило — приїхали“, — розповідає член клубу історичної реконструкції Володимир.

Організатори музею в Пересопниці переконані, фонди поповнюватимуться не лише за рахунок знайдених історичних експонатів, але й за рахунок сучасних. І допоможуть цьому самі краяни. Любов Ярмолюк за освітою — лікар. У вільний час вишиває картини. Сьогодні свій доробок показала першим відвідувачам Пересопницького комплексу.

“Я пишаюся тим, що своїм доробком можу долучитися до митців Рівненщини“, — розповідає вишивальниця-любителька Любов Ярмолюк.

На думку авторів ідеї створення музейного комплексу, він вигідно прикрасить туристичну мапу Рівненщини, сприятиме розвиткові інфраструктури колись неперспективного села.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...