chrome firefox opera safari iexplorer

Топ-10 найбільш дружніх до українців країн Шенгену очолила Болгарія

01 вересня 2011 о 13:53

Рейтинг посольств країн, в яких українцям найпростіше отримати шенгенську візу, склало видання «Дело», використавши звіт Генерального директорату з питань юстиції, свободи та безпеки Єврокомісії.

Найбільш «доброзичливим» щодо українських туристів було визнано посольство Болгарії: показник відмов при видачі національних віз у цю країну становив 0,17%. Загальна кількість запитів до цієї країни минулого року дорівнювала 103,5 тис., а довгоочікувані документи отримали 103,3 тис. українців.

Добре приймають українців у посольствах Австрії, Литви, Швеції, Угорщини. Там рівень відмов не вище, ніж 2%.

Колосальний прорив здійснило посольство Іспанії, якому вдалося скоротити кількість відмов з 14,7% до 2%. За словами учасників туристичного ринку, раніше іспанське посольство ставило відмови, навіть незважаючи на всі необхідні документи і без пояснення причин.

Минулого року за іспанською візою звернулося 31,76 тис. осіб, отримали її 26,7 тис. щасливчиків.

На сусідніх позиціях з Іспанією йде Словенія. Показник відмов при видачі віз до цієї країни дорівнює 2,41%, трохи частіше відмовляють туристам в посольстві Португалії – 2,6%.

Закриває рейтинг Польща. Ця країна в 2010 році не видала візи в 2,91% поданих заявок. Однак саме дипломатична місія Польщі побила рекорд за загальною кількістю видачі віз – на п’ять консульств (Київ, Харків, Одеса, Львів, Луцьк) припало 302,679 тис. віз.

Загальна кількість виданих українцям шенгенських віз збільшилася в 2010 році на 70 тисяч і становила близько 1,1 мільйона.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...