chrome firefox opera safari iexplorer

У Києво-Печерській лаврі відкриють для відвідувачів Митрополичий сад

09 вересня 2011 о 11:17

Незабаром у Києво-Печерській лаврі відкриють для відвідувачів Митрополичий сад, який розташований біля будинку намісника Лаври. Там можна буде прогулятися і скоштувати вина з монастирських погребів.

Перед відкриттям керівництво Києво-Печерського заповідника вирішило реконструювати сад, пише газета«Сегодня».

«Ми хочемо відтворити історичний вигляд Митрополичого саду таким, яким він був до початку ХХ століття. Для цього його необхідно упорядкувати: прокласти доріжки, встановити лавки, альтанку і замінити деякі дерева», — розповіла гендиректор заповідника Марина Громова.

Після реконструкції сюди дозволять заходити всім прочанам і туристам, щоб просто відпочити, будуть водити екскурсії. Екскурсоводи розповідатимуть історію саду, адже той був висаджений ще наприкінці ХVІІ століття. В ті часи тут гуляли павичі, а фрукти з тутешніх дерев подавалися до імператорського столу.

У заповіднику запевнили, що всі бажаючі також зможуть зайти у винний льох на території саду і спробувати монастирське вино.

Сад закрили для відвідувачів на початку ХХ століття.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути