chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівцях відсвяткували перше виконання «Червоної рути»

12 вересня 2011 о 11:23

На Театральній площі у Чернівцях відбулося обласне свято української пісні з нагоди першого виконання пісень Володимира Івасюка «Червона рута» та «Водограй». Воно зібрало буковинців, які причетні до творення сучасного мистецтва.

Про це ЗІКу повідомили у прес-службі Чернівецької ОДА.

Учасників свята привітав перший заступник голови ОДА Георгій Галиць.

«У двадцятому столітті було створено чимало популярних відомих українських пісень, і на Буковині у тому числі – з Ратуші міста Чернівці кожного дня лунає славна «Марічка», у всьому світі співають «Черемшину», але, безперечно, саме «Червона рута» Володимира Івасюка стала найвідомішою піснею», – сказав Георгій Галиць.

Свято української пісні з нагоди першого виконання пісень Володимира Івасюка «Червона рута» та «Водограй» зорганізоване управлінням культури ОДА, обласною філармонією та меморіальним музеєм Володимира Івасюка.

У пісенному дійстві взяли участь близько 40 учасників.

Така мистецька імпреза відбулася у Чернівцях вже втретє.

Вперше пісня «Червона рута» була виконана на Театральній площі у Чернівцях у вересні 1970 року.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...