chrome firefox opera safari iexplorer

У прикарпатському Калуші спекли 440-кілограмовий медівник

14 вересня 2011 о 11:34

У рамках святкування Дня нафтохіміка у м. Калуші Івано-Франківської області кондитери створили рекордний медівник, розміри та вага якого – 20 метрів, 440 кг.

«Пекарі досі не пекли нічого схожого», – сказав представник Книги рекордів України Микола Зелінський, який і зафіксував рекорд.

Медівник випекли у формі вишиваного рушника із величезним написом «Зі святом нафтохіміка»! Кондитерський шедевр порізали на порційні шматочки і почастували ним понад 3 тисячі калушан і гостей міста. Запивали випічку узваром.

На медівник було витрачено: 75 кг цукру, 1100 штук яєць, 44 кг джему, 18 кг родзинок, 210 кг борошна, 53 кг меду, 15 кг сметани та інші продукти, – повідомляє Вежа FM.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути