chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці показали фотосесію перших хвилин життя дітей

23 вересня 2011 о 12:10

Емоціям мам і тат, які тільки-но зустріли свого новонародженого малюка, присвячена фотовиставка, що відкрилася вперше в історії України.

“Прийнято вважати, що роди це щось страшне, погане, негативне. Коли я здавала аналізи, щоб бути присутньою на родах, то мені сказали Ви що, ви більше ніколи не захочете народжувати. Хоча, правда, я хвилювалася на перших своїх родах, як я переживу це, я вийшла звідти окрилена”, — каже співавтор виставки Ганна Гордейчук.

У Симона майже перший ювілей — він святкує свій третій місяць народження. А от перший день його життя можна побачити на світлині — одразу за маминою спиною.

“Ідея мені одразу сподобалася, тим паче, що ми збиралися цей момент сфотографувати ну або якось залишити в пам’яті. Думаю, краще професійна фотосесія, аніж тремтячими руками, щоб чоловік це робив”, — каже Катерина Приймак.

На виставці представлено 37 фотографій. На світлинах не лише мама і малюк, а й тато, адже акція пропагує окрім всього і партнерські пологи.

“Чудово! Трішки страшно, трішки небезпечно, а потім тільки позитивні емоції”, — каже Володимир.

Такі фото передусім важко зробити через технічні складнощі. Адже народження — один з найбільш непередбачуваних процесів.

“Ми інструктували пару коли потрібно подзвонити. Зазвичай, вони дзвонили раніше попереджали, що вони вже в роддомі і їм скоро народжувати. Але не завжди була можливість подзвонити раніше. Було кілька випадків, коли нам потрібно було бігти як ненормальним через всі пробки, кидати всі справи. Інколи нам дзвонили вночі, інколи вранці”, — каже співатор виставки Даша Павлова.

Автори запевняють - виставка спрямована передусім на популяризацію сімейних цінностей. Саме тому цю акцію підтримало й профільне міністерство.

“Ці теми, чим більше ми їх піднімаємо, тим більше вони будуть цікавити суспільство. Наше завдання, я думаю, можливо для початку спробувати на рівні моди. Скажемо так, популяризувати нашу сім’ю”, — каже головний спеціаліст відділу Міносвіти і науки, молоді та спорту Федір Фомін.

Минулого року в Україні народилося майже півмільйона дітей, що на 15 тисяч малюків менше аніж два роки тому.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути