chrome firefox opera safari iexplorer

Пішов із життя Герой України Михайло Сікорський

27 вересня 2011 о 15:35

27 вересня на 88 році життя помер генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Михайло Сікорський. У четвер його поховають у Переяславі на центральному кладовищі.

«До Переяслава Михайло Іванович переїхав 1951 року. Створювати етнографічний заповідник „Переяслав“ він почав з 2 кімнат, які залишились від історичного музею. 17 років прожив в одній з них, бо не мав квартири. Раненько вставав, прибирав постіль і починав працювати. Створювати музей було важко. Та задля цього він ішов на все: конфліктував, співпрацював. За 56 років він створив у місті 24 музеї», — розповіла кореспонденту Gazeta.ua вчений секретар заповідника «Переяслав» Інна Більченко.

«Михайло Іванович завжди приходив на роботу найпершим і йшов останнім. Через постійну зайнятість у нього не було часу на створення сім'ї. Він ніколи не був одруженим, не мав дітей», — додала вона.

Востаннє Михайло Сікорський з'являвся на людях 24 вересня. Тоді в заповіднику «Переяслав» відбулося Свято майстрів.

«Він дивився концерт, спілкувався з гостями. А потім спитав: „А чого це тут ростуть дерева?“. Хоч сам наказав їх там посадити. Виглядав енергійним і сповненим сил. На здоров'я не скаржився».

Сікорський народився 13 жовтня 1923 року в місті Чигирин Черкаської обл. Закінчив історичний факультет Київського університету ім Шевченка. Написав близько 120 книг та наукових праць. 2005 року тодішній президент Віктор Ющенко нагородив його зіркою Героя України.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути