chrome firefox opera safari iexplorer

Одній з найстаріших церков Львова виповнилося 400 років

28 вересня 2011 о 09:43

Храм Воздвиження Хреста Господнього, що на одній з навчальних територій Львівського державного університету внутрішніх справ по вулиці Замарстинівській, відзначив своє 400-ліття.

З нагоди цієї визначної дати, а також з нагоди храмового свята, 27 вересня відбулася божественна літургія. Історія церкви починається з 1611 року. Храмом Св. Хреста будівля за легендою названа через те, що побудована вона була на місці дерева, плоди якого у розрізі мали зображення хреста. Згодом, у 1629 році власник кам’яниці Тарафацької (вул. Вірменська, 36) Сагак Аґонсович розпочав на її місці зведення мурованої церкви, яке було завершено у 1630-х рр., — повідомили ZAXID.NET у ВГМЗ ЛьвДУВС.

Впродовж чотирьох століть церква пережила період піднесення і занепаду. Свого часу святиня була осквернена знищенням хрестів, іконостасу, церковного майна тощо.

Багато років зруйноване і захаращене приміщення колишнього храму пустувало. Лише за умов незалежної України, з ініціативи першого ректора навчального закладу генерал-майора міліції Віктора Регульського, було розпочато ремонтно-реставраційні роботи із відновлення християнської святині, які були остаточно завершені у 2004 році.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути