Щорічно в нашій державі 30 вересня відзначається День усиновлення.
Завдяки цій даті небайдужі намагаються донести проблеми дітей, які не мають повноцінної сім’ї та зробити так, щоб вона у них з’явилася.
За статистикою, кожного року в Україні усиновлюють близько 3,5 тисяч дітей громадяни не лише України, а й іноземці.
Разом з тим на появу тата і мами чекають майже 30 тисяч малюків.
Згідно з Указом Президента України "Про День усиновлення" від 27 листопада 2008 року №1088/2008, свято встановлено в Україні, «ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім'ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення».
27 вересня 2011 року було створено Громадську раду з питань захисту прав дитини, до завдань якої, зокрема, належить розгляд і вирішення питань, пов’язаних з усиновленням (особливості усиновлення дітей, доцільність міждержавного усиновлення тощо).
Варто нагадати, що 9 вересня 2011 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Сімейного кодексу України» (щодо усиновлення)». Даним законом передбачається вилучити норму із нині діючого Сімейного кодексу, що «різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою, ніж 45 років».
Наразі мало хто з громадян України знає, які негативні наслідки для усиновленої дитини несе вилучення даної норми, адже вона постійно піддається ризикам залишитися без повноцінної батьківської опіки.
«Рідна країна»