chrome firefox opera safari iexplorer

У Чорнобильській зонi збудують сховище відпрацьованого ядерного палива

06 жовтня 2011 о 14:58

На майданчику комплексу «Вектор» у Чорнобильськiй зонi вiдчуження почалося зведення Централiзованого сховища вiд­працьованих джерел iонiзуючого випромiнювання.

Учора під час урочистої церемонії відкриття будівництва Надзвичайний i Повноважний посол Великої Британiї в Українi Лi Тернер та голова Державного агентства України управлiння зоною вiдчуження Володимир Холоша посадили невелику сосонку — як символ життя на ураженiй радiацiєю територiї. Разом iз сосною за кiлька метрiв виростатиме i сховище, в якому за 10-12 рокiв планують зiбрати радіоактивні відходи з усiєї України.

«Дати відмашку» цьому будiвництву разом iз паном Тернером мав і міністр надзвичайних ситуацій Вiктор Балога. Утiм несподiвано для своїх пiдлеглих глава МНС вiдмовився вiд вiзиту до зони через хворобу (його сил вистачило лише на вчорашнє засiдання уряду, пiсля якого пан Балога пiшов на лiкарняний).

Очiкується, що рiчна продуктивнiсть заводу з прийому iонiзуючих відходів становитиме до 21 тисячi одиниць на рiк, а зберiгатимуть їх у спецiальних контейнерах протягом 50 рокiв.

Будiвництво сховища фiнансує уряд Великої Британiї, який уже видiлив на це 8 мільйонів фунтiв стерлiнгiв. Ще 2 мільйони євро додатково надав Європейський Союз. Введення об’єкта в експлуатацiю заплановано на середину 2013 року.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути