chrome firefox opera safari iexplorer

В Українi вiдроджують благодiйну поштову листiвку

13 жовтня 2011 о 11:28

По благодiйну допомогу Мiжнародний фонд «Здоров’я українського народу» вирiшив звернутися не до олiгархiв, а до народу. Як–то кажуть, з миру по нитцi, голому — сорочка. Уже в груднi фонд збирається випустити 15 мiльйонiв поштових листiвок iз серiї «Українськi типи i краєвиди». Вартiсть кожної листiвки — приблизно 5 гривень, двi з яких мають спрямувати на благочиннi акцiї.

Про це вчора в Музеї Івана Гончара пiд час презентацiї проекту розповiв Сергiй Сошинський, президент Мiжнародного благодiйного фонду «Здоров’я українського народу».

Сама серiя листiвок, яку готують до друку, сто рокiв тому зайняла перше мiсце на Мiжнароднiй виставцi поштiвок у Варшавi. Серед зображень — традицiйнi українськi хати пiд стрiхою, рум’янi дiвчата у вишиванках i картатих спiдницях, хлопець iз дiвчиною бiля колодязя чи пiд вербою, козаки на конях тощо.

«Родзинка» проекту полягає в тому, що старовиннi листiвки перезнiмуть, задiявши сьогоднiшніх вiдомих артистiв, спiвакiв, громадських дiячiв. Погодилися знятися в ролi українцiв, якi жили 100 рокiв тому, Анi Лорак, гурт «Алiбi», Олег Скрипка, телеведуча Маша Єфросинiна, артистка Наталя Валевська, фiналiст шоу «Х–фактора» Олександр Кривошапко. Фотосесiя пройде у центрi народознавства «Мамаєва слобода», костюми надасть Музей Івана Гончара.

Пiсля серiї «Українські типи i краєвиди» органiзатори планують надрукува­ти серiю вiтальних поштiвок до найближчих релiгiйних i громадських свят — Святого Миколая, Нового року, Рiздва, Дня всiх закоханих, 8 Березня.

Продаватимуть листiвки в найбiльших супермаркетах країни, поштових вiддiленнях, навiть у ресторанах i нiчних клубах. Великi надiї органiзатори покладають i на Євро–2012, адже iноземцi мають гарну звичку надсилати своїм рiдним листiвки з краєвидами чи в нацiональному стилi тiєї країни, де вони гостюють.

До речi, на сьогоднi ринок листiвок в Українi оцiнюють у 150—250 мiльйонiв одиниць, причому бiльшiсть — 60 вiдсоткiв — вiтчизняного виробництва.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути