chrome firefox opera safari iexplorer

З нагоди «свята» 23 лютого в Українi проведуть просвiтницький кiнофестиваль

22 лютого 2013 о 12:22

23 лютого в Києві відбудеться перший щорічний документальний кінофестиваль про злочини більшовиків. Організатор заходу — Молодіжний народний рух України — пропонує до перегляду шість документальних стрічок про злочини радянської влади і Червоної армії, а також про історію боротьби за українську незалежність.

Так, з 11–ї години всіх охочих запрошують на вулицю Гончара, 33 переглянути фільм «Між Гітлером і Сталіним — Україна у II Світовій війні», знятий американським режисером українського походження Святославом Новицьким і присвячений пам’яті мільйонів жертв комуністичних репресій. Наступною до перегляду запропонують стрічку Григорія Кохана «Страчені світанки» — про намагання більшовиків встановити порядки у Західній Україні, виселення українців до Сибіру і боротьбу проти цієї окупації Української повстанської армії.

Окрім цього, глядачі зможуть подивитися латвійський документальний фільм «Радянська історія» про Голодомор і співпрацю СРСР iз нацистською Німеччиною; документальну екранізацію спогадів генерал–хорунжого УНР Всеволода Петріва «Українська революція» про визвольні змагання 1917—1921 років; фільм Івана Канівця «Тризуб Нептуна» — про революційну фазу становлення Українського державного флоту в 1917—1918 роках; стрічку «Стеком і шаблею», яка повідає про Михайла Гаврилка — митця, скульптора і повстанського отамана, організатора війська Українських січових стрільців і Сірої дивізії Армії УНР.

Після перегляду організатори запрошують до участі в «круглому столі» на тему «Роль кінематографа в руйнуванні радянських міфів». Дискутувати в питанні — святкувати чи не святкувати 23 лютого День захисника Вітчизни — запросили відомих режисерів, сценаристів, мистецтвознавців, громадських діячів.

«Ми не проти цього свята, адже багато українців воювали у лавах Червоної армії, отже, для них цей день дійсно важливий, — пояснює «УМ» голова Київського міського осередку Молодіжного народного руху Олексій Захарченко. — Але ми категорично проти, щоб цю дату нав’язували нашим дітям, які цього дня ідуть до школи чи дитсадків iз подарунками, як на свято. 23 лютого було створено так звану армію захисників більшовизму, яка потім під проводом того ж Муравйова нищила все українське».

Наступного тижня кінофестиваль помандрує Україною. Організатори намагатимуться провести аналогічні дискусії з показом правдивих кадрів у кожному обласному центрі й обіцяють зробити фестиваль щорічним. «У нас є свої національні герої і свята. Як, приміром, Покрова чи принаймні День Збройних сил. Нині Україна зіштовхнулася з проблемою, коли молодому поколінню нав’язують радянські міфи. Суспільство має знайти компроміс у ­цьому питанні й визначити єдиний день вшанування тих, хто справді віддав життя у боротьбі за незалежність», — каже Захарченко.

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути