chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові діє виставка старовинних і сучасних рушників

06 листопада 2010 о 00:37

З 29 жовтня по 11 листопада у Львівському обласному Будинку учителя проходить обласна виставка вишиваних рушників народних майстрів Львівщини «Мамина світлиця», присвячена Дню української писемності.

Виставка має на меті показати рушник, як оберіг українського народу, широко популяризувати майстерність учителів із народного промислу «вишивка», уміння передати свої знання учням, пропагувати пошукову роботу стародавніх рушників у різних регіонах.

На виставці експонується 94 вишиваних рушники – як старовинних, так і сучасних. Представлені рушники кінця XIX та початку ХХ століття.

На виставці представлені вишиті рушники, датовані 1922, 1926, 1938, 1939 роками. Слід зазначити, що навіть під час війни натруджені руки матерів працювали над вишивкою. Цьому свідчать експонати, датовані 1941, 1943, 1944 роками.

Свої експонати на виставку представили 8 районів області: Яворівський, Старосамбірський, Жидачівський, Золочівський, Радехівський, Стрийський, Пустомитівський, Мостиський та міст Радехова і Стрия. Також є рушники вчителів-народних умільців Залізничного, Шевченківського, Сихівського районів Львова та Львівської правничої гімназії.

«Виставка відзначається високим професійним рівнем виконання вишивок, оригінальністю старовинних рушників, пізнавальним характером представлених старовинних експонатів та використанням рушників у житті та побуті українців. Учасники виставки будуть нагороджені грамотами та книжками», – повідомив начальник ГУ освіти і науки Львівської ОДА Михайло Брегін.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути