chrome firefox opera safari iexplorer

10 історико-культурних заповідників передані до Мінкультури (список)

22 жовтня 2011 о 18:49

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження «Про передачу цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Міністерства культури».

Як повідомили у прес-службі Міністерства культури, таке рішення прийнято на засіданні уряду 20 жовтня 2011 року.

У повідомленні зазначається, що згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини», функції управління заповідниками державного значення належать до повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, яким на сьогодні є Міністерство культури. Відповідно до Указу Президента України від 11 жовтня 1994 р. № 587 «Про національні заклади культури» функції управління майном національних закладів культури також здійснює Міністерство культури.

Разом з тим, наразі 10 заповідників перебувають у сфері управління Мінрегіонбуду. Зокрема, це такі національні заповідники, як «Глухів», «Замки Тернопілля», «Кам`янець», «Чернигів стародавній», державні заповідники «Стара Умань», «Хотинська фортеця», державні заповідники у містах Жовква, Белза, Бережани та Кременецько-Почаївський державний заповідник.

Як зазначили у прес-службі, такий стан речей нівелює розмежування відповідальності за реалізацію органами виконавчої влади державної політики у відповідному секторі державного управління та суперечить Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Саме з метою приведення управління зазначеними закладами культури у відповідність із цим законом, а також із Указом Президента «Про національні заклади культури» Мінкультури розробило проект розпорядження Кабінету міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Міністерства культури».

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути