12 млн українців мешкають у зонах можливого хімічного зараження від потенційно небезпечних об'єктів на сьогоднішній день.
Про це повідомив директор Департаменту пожежної безпеки Державної інспекції техногенної безпеки України Михайло Байтала.
«Усього у зонах можливого хімічного зараження від цих об'єктів мешкає близько 12 мільйонів осіб», — сказав Байтала.
За його словами, хімічно небезпечні об'єкти викликають особливе занепокоєння у МНС.
«В Україні функціонують 1211 об'єктів промисловості, на яких зберігаються або використовуються у виробничій діяльності більше 805 тис. тонн небезпечних хімічних речовин, у тому числі більше 6 тис. тонн хлору, 176 тис. тонн аміаку та понад 623 тис. тонн інших небезпечних хімічних речовин», — наголосив пожежник.
Він також додав, що лише в Києві майже 2/3 території підпадає під можливі негативні наслідки надзвичайних ситуацій на хімічно небезпечних об'єктах.
Як відомо, всього в Україні налічується понад 24 тис. потенційно небезпечних об'єктів, з яких 6,5 тис. відносяться до об'єктів підвищеної небезпеки. При цьому 41% із загальної кількості складають пожежонебезпечні об'єкти, 37% — вибухонебезпечні, 7,9% — хімічно небезпечні, 2,1% — радіаційно небезпечні, 1,85% — гідродинамічно небезпечні, 1,8% — біологічно небезпечні об'єкти.
Найбільша кількість небезпечних об'єктів розташована на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та Львівської областей.
Раніше повідомлялося, що ЄС також зазнає значних проблем у зв'язку зі зміною клімату. 12 країн Європи потерпають від перетворення своїх територій на пустелю, висушування землі та збіднення ґрунтів.