chrome firefox opera safari iexplorer

Українців змусять платити за своїх собак по 200 грн

24 липня 2012 о 10:17

У Раді з'явився законопроект, яким пропонується зобов'язати усіх власників собак зареєструвати та чіпувати своїх тварин. Така процедура коштує в середньому 200 грн.

Крім того, в разі ухвалення закону, ініціатором якого є позафракційний Руслан Зозуля, Кабмін повинен буде затвердити перелік порід, господарі яких повинні будуть пройти процедуру обов'язкового страхування відповідальності за шкоду, яку може нанести його вихованець третім особам, пише «Коментарі».

Законопроектом також пропонується перелік «потенційно небезпечних порід собак», куди увійшли пітбультер'єри, бультер'єри, мастиф, ротвейлери, доги, добермани, вівчарки, шарпеї, інші породи з яскраво вираженими генетичними якостями агресії й сили, а також метиси цих порід.

Господарі потенційно небезпечних порід собак в обов'язковому порядку повинні будуть пройти процедуру страхування відповідальності, а також підтвердити адаптованість тварини в умовах населеного пункту, шляхом тестування за певною програмою.

Для власника потенційно небезпечних порід собак також пропонується ще ряд заборон: на вигул такого собаки неповнолітніми та особами, які не мають медвисновку про відсутність алкоголізму або психічних захворювань, на вигул без намордника в будь-якій місцевості та інше.

Електронна ідентифікація тварин або чіпування — собак, кішок, сільськогосподарських тварин, екзотичних тварин, птахів, риб та інших — є імплантацію під шкіру тварини мікрочіпа, що містить в собі унікальний індивідуальний 15-ти-значний номер, який залишається з ним протягом всієї його життя.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути