chrome firefox opera safari iexplorer

У Китаї Україну представлятиме ландшафтний дизайн із Черкас

02 листопада 2011 о 12:33

Ландшафтний проект саду, створений черкаським садовим центром «Сад Мрій», став лауреатом від України на VIII міжнародній виставці садівництва «Чунцін EXPO» у Китаї (місто Чунцін є частиною провінції Ваньжоу, котра дружить iз Черкасами).

«Цей проект відображає природу України, схожі пейзажі можна побачити в різних куточках нашої країни», — зазначає керівник проекту, депутат Черкаської міської ради Сергій Ткаченко.

За його словами, в основі дизайну саду — родинне дерево та колодязь. Окрім того, у садку є дерев’яний паркан та три місточки через струмок. Пан Сергій наголошує: на такій деталі черкаські дизайнери зупинилися не випадково, оскільки, за українськими народними звичаями, у день весілля молодята повинні перейти три місточки — і тоді, кажуть люди, вони обов’язково будуть щасливо й довго жити у парі.

Черкаські дизайнери Марина Ткаченко та Оксана Голій, котрі працювали над проектом українського саду, на п’яти його сотках «посадили» яблуню, сливу, каштан, клен і «насіяли» багато квітів — медуницю, петунії, іриси та створили цілий луг зі злаків. А найбільшою родзинкою українського саду став кущ червоної калини. Сергій Ткаченко каже, що в Китаї калину важко знайти, тож туди її привезуть черкащани, котрі поїдуть у місто–побратим у середині листопада.

Китайські фахівці вже почали облаштовувати український сад. Вони постійно консультуються з черкаськими дизайнерами, фіксуючи на фото й надсилаючи в Україну кожен етап своєї роботи. Тож уже незабаром у Піднебесній з’явиться частинка нашої України з українським садом, яким матимуть змогу милуватися не лише китайці, а й численні туристи.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути