chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вкрай тривожні показники смертності

05 листопада 2011 о 09:25

Про це в інтерв'ю повідомила голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва у ході III Міжнародної конференції з благодійності на тему: «Хто допоможе медицині одужати: пошук рецепту» в Києві.

За її словами, смертність населення в Україні становить 15,2, а в країнах – членах ЄС 6,7 на 1000 населення.

«Наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі Європейського Союзу і багатьох країн СНД. Україна посідає 150-е місце серед 223-х країн світу за показником середньої тривалості життя. Середня очікувана тривалість життя в Україні становить 69 років, у країнах ЄС – 74 роки, а в країнах СНД: у Грузії – 76,7, Молдові – 70,8, Білорусі – 70,63, Узбекистані – 71,9 тощо. При цьому середня очікувана тривалість здорового життя в Україні дорівнює 59,2 року, а в країнах Євросоюзу – 67 рокам», — сказала Т.БАХТЄЄВА.

Вона повідомила, що у нашій країні дуже високі показники дитячої і чоловічої смертності. «Рівень дитячої смертності у 2,5 разу перевищує європейські показники... Смертність чоловіків працездатного віку перевищує аналогічний показник навіть у країнах, де валовий національний продукт у 4–6 разів нижче, ніж у нашій країні», — підкреслила Т.БАХТЄЄВА.

Народний депутат наголосила, що в Україні — один з найвищих у світі показник смертності від серцево-судинних захворювань: 64% у структурі загальної смертності, а це близько 500 тисяч чоловік на рік.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути