chrome firefox opera safari iexplorer

Українці вчитимуться безпеки дорожнього руху

08 листопада 2011 о 11:19

3 14 до 20 листопада в рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, проголошеного ООН, в Україні пройде тиждень безпеки дорожнього руху. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури.

Організаторами заходу традиційно виступають Міністерство інфраструктури України, Міністерство внутрішніх справ України та ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху».

Гасло заходу – «Партнерство заради безпеки», адже проведення тижня безпеки дорожнього руху має об’єднати усіх учасників дорожнього руху, державний та недержавний сектори, наукові і проектні організації та соціально-відповідальний бізнес навколо проблем забезпечення безпеки дорожнього руху.

Нагадаємо, Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху (2011—2020 рр.), проголошене ООН, в Україні офіційно стартувало у травні поточного року. Його мета – скоротити втрати людських життів у дорожньо-транспортних пригодах шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях.

ДовідкаЗа роки незалежності в Україні у ДТП загинули майже 140 тис. людей і понад 950 тис. зазнали травм. Водночас щодня на дорогах і автошляхах держави виникають близько 70 ДТП, у яких гине 11 осіб і близько 90 зазнають травм різної тяжкості.

За оцінками ВООЗ, Україна за рівнем смертності на дорогах посідає п'яте місце у Європі. Згідно з офіційною статистикою, у 2010 році в аваріях загинули 4 тис. 709 осіб і 38 тис. 917 зазнали травм. При цьому кожен третій загиблий – молода людина віком до 29 років.

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі