chrome firefox opera safari iexplorer

Україна стала 7-ю у Європі за рівнем захворюваності на туберкульоз

16 листопада 2011 о 18:29

ВООЗ віднесла Україну до третьої категорії країн Європи — це країни з високим показником захворюваності на туберкульоз.

Україна стала сьомою у загальному списку, про це повідомила голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.

«Наша країна посідає 7 місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Європі після Росії, Грузії, Молдови, Киргизстану, Румунії та Казахстану», — повідомила депутат.

За її словами, сьогодні основною проблемою в сфері боротьби з туберкульозом в Україні є мультирезистентна форма.

Україна також займає друге місце в Європі за темпами зростання мультирезистентного туберкульозу (після Росії) та 4 місце в світі за його поширеністю у вперше виявлених хворих. З 100 хворих — 15 мають стійку форму. Це дуже високий рівень показників. Серед усіх нових випадків він коливається від 5% у західних областях до 15% у східних регіонах.

Також політик нагадала: минулого року Україна отримала серйозну фінансову підтримку у вигляді гранту Глобального фонду на загальну суму 103,5 млн дол. Це фінансування протягом 5 років стане каталізатором завершення переходу системи охорони здоров'я України до сучасної моделі контролю за туберкульозом.

Раніше міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко нещодавно поінформував, що Міністерство охорони здоров’я вже провело тендери із закупівлі протитуберкульозних препаратів, і до кінця листопада-початку грудня вони надходитимуть у регіоні.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути