У Харківській області за 2011 рік в обхід органів опіки та піклування батьки добровільно здали до інтернатів в шість разів більше дітей, ніж торік. Про це повідомив уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.
За його даними, в 2010 році таких випадків було 13, то в цьому — 84.
У той же час, начальник служби у справах дітей Харківської обладміністрації Тетяна Печерських зазначила, що «ця ситуація стосується інтернатних закладів системи освіти».
«У своїх статутах вони прийняли доповнення, згідно з якими тепер мають право надавати послуги дітям, які виховуються у звичайних біологічних сім'ях, — пояснила вона. — І в ці заклади учнів почали приймати просто за заявою батьків».
Як підкреслив Павленко, влаштовувати дітей в інтернатні заклади потрібно виключно з дозволу органів опіки та піклування, а не на основі домовленостей директора інтернату та батьків.
«І тільки якщо на те є підстави. Якщо ж це робиться в обхід органів опіки та піклування, як з'ясувати, що штовхнуло батьків на цей крок? Може, дійсно склалися непрості життєві обставини, наприклад , батьки втратили роботу, але ж цілком можливо, що вони просто хочуть свій обов'язок — утримання та виховання дитини — перекласти на плечі держави, — підкреслив Павленко. — Тобто кожна заява має дуже ретельно фільтруватися».
Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який змінює порядок нарахування виплат при народженні дитини.
Однак після розголосу у суспільстві, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв повідомив, що законопроект буде відкликаний урядом з Верховної Ради.
Нагадаємо, у столиці на початку року запрацювало перше «Вікно життя» — анонімний «пункт прийому» немовлят, від яких хочуть відмовитися матері.