chrome firefox opera safari iexplorer

На Андрія львів’яни зберуться на «Великі вечорниці»

05 грудня 2011 о 12:51

У рамках благодійного марафону «Від Андрія до Миколая», який проходитиме у Львові з 13 до 18 грудня, у Львівському палаці мистецтв заплановано чимало яскравих подій і заходів, а також – «Великі вечорниці на Андрія», повідомляє ЗІК. 

Вечорниці – це традиційна для українців форма відпочинку, що передбачає давні забави, спів, ігри, конкурси і, звичайно, танці. Все це буде запропоновано учасникам цьогорічних вечорниць. «Майстерня танців» діятиме упродовж заходу. У її програмі майстер-класи з автентичних танців, рок-н-ролу, польки-вальсу.

Розважально-ігрова програма передбачає найрізноманітніші конкурси, веселі призи, «шукання Бугая», гумористичні мініатюри від команди КВК.

Для кмітливих, сильних та відважних хлопців – обряд «Посвята у парубоцтво».

«Здавна Вечорниці вважалися не лише формою розваг молоді, але тим місцем, де можна було навчитись різних ремесел, набути певних навиків. Пропонуємо взяти участь у майстер-класах з прядіння, ткацтва, лозоплетіння, ляльки-мотанки, іграшки з тканини», – закликають організатори вечорниць.

Розважати всіх присутніх будуть фольк-гурти «Трояка ружа», «Коралі», «Досхідсонця», «Йорий Клоц», які виконуватимуть автентичні пісні на стародавніх інструментах.

І, звичайно, традиційна забава Андріївських вечорниць – Кусання калити. А також частування смачними варениками.

Початок вечорниць о 18.30. Головна умова для відвідин вечорниць – це хороший настрій та відповідний дрес-код: вишиванка та елементи народного одягу.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути