chrome firefox opera safari iexplorer

Рубль стане резервною валютою України?

09 грудня 2011 о 14:03

Україна використовуватиме російський рубль для формування валютного резерву в 2012 році, заявив глава Нацбанку Сергій Арбузов.

«Коли ми переведемо рублі в першу категорію, тоді рублі стануть нашою резервною валютою. Я думаю, що це буде в наступному році», — сказав він, передає Сегодня.

Арбузов також заявив, що планує створити в Україні ринок російського рубля і довести його оборот до рівня близько 10 млрд дол. (в еквіваленті).

«Між Україною і РФ товарообіг становить приблизно 50 мільярдів доларів. Усі розрахунки йдуть не через національні валюти. Якщо ми переведемо хоча б 10-20% від товарообігу в національну валюту (російську), отримаємо ринок російського рубля. Його в Україні зараз немає», — сказав він.

Як повідомлялося, 5 грудня «Газпром» і «Нафтогаз» підписали доповнення до чинного контракту купівлі-продажу газу, який дозволяє НАКу оплачувати постачання російського палива в російських рублях.

7 грудня «Нафтогаз» вперше розрахувався за імпортний російський газ рублями. Український холдинг перерахував за листопадові поставки 210 млн доларів і 7,2 млрд рублів. За словами Арбузова, оплата газу в рублях дозволить Україні зберегти у держрезервах 8 млрд доларів.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути