chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували світовий бестселер про Стіва Джобса

20 грудня 2011 о 10:12

Ця книжка зараз є головним бестселером на Заході. В Америці і Європі товстенний «талмуд» із чорно–білим портретом бородатого чоловіка на палітурці виставлений на найвидніші місця у книгарнях та кіосках. Тепер ця книга продається і в нас в україномовному перекладі: «Стів Джобс», біографія від Волтера Айзексона.

Як з’ясувалося, україномовний читач має завдячувати появою цього перекладу... російському видавництву «АСТ». Саме воно першим викупило права на російськомовний переклад біографії новопреставленого гуру комп’ютерного світу. Тож охочим видавцям в Україні не лишалося нічого, як погодитися купувати права на україномовний варіант. «Росіяни запропонували американцям аж 30 тисяч доларів. Ми не змогли перебити цю угоду. Довелося перекладати українською, хоча україномовна книжка продається гірше», — зізнається Дмитро Кириченко, директор видавництва «Брайт стар паблішинг». Воно спеціалізується на християнській літературі, а небіжчика Джобса перехопило насамперед через захоплення Кириченка харизмою Стіва і якістю його «штукенцій».

У США ця книжка з’явилася наприкінці жовтня у видавництві Simon&Schuster. Українські перекладачі здійснили подвиг, упоравшись із тлумаченням 600 сторінок лише за місяць, при тому що книжка насичена алюзіями, грою слів і специфічними термінами. «Це був неймовірно складний проект, справжня життєва школа, — каже перекладачка Надія Гербіш. — Головний герой — не з тих людей, якими я могла би захоплюватися. Але навіть його помилки чогось та й навчають».

Кириченко називає головною перевагою нашумілого твору його неупередженість. Смертельно хворий Джобс сам попросив Айзексона взятися за написання біографії, однак «автор не мліє від свого героя, а показує його таким, яким він був насправді, і з позитивними, і з негативними рисами». Для підготовки книжки Айзексон узяв майже сорок інтерв’ю у самого Джобса та опитав більше сотні людей із його оточення — як родичів, друзів, колег, так і конкурентів та ворогів.

Коштує книжка в українських книгарнях недешево — від 145 до 160 грн. Тираж — «комерційна таємниця, але немалий як для України», каже видавець. Електронна версія очікується наприкінці лютого.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути